Zobacz również

Ława czy stolik - co wybrać do małego salonu?

Ława czy stolik - co wybrać do małego salonu?

Niewielki metraż to problem, z którym musi zmagać się wiele osób. Narzuca on pewnie ograniczenia, a przy tym sprawia, że aranżując małe pomieszczenia należy przykładać szczególną wagę nie tylko do rozmiarów, ale i kształtu czy kolorystyki mebli. Niewłaściwie dobrane sprawią, że dany pokój wyda się jeszcze mniejszy, a przebywanie w nim będzie powodować dyskomfort. Dobrze więc, by wszystkie elementy wystroju ze sobą współgrały i jednocześnie nie utrudniały poruszania się po pomieszczeniu.

Istotnym elementem w aranżacji każdego salonu czy pokoju dziennego jest niewątpliwie stolik kawowy lub ława. To wokół nich toczy się życie towarzyskie domu, a oprócz bycia elementem dekoracyjnym często służą też za miejsce do podejmowania gości, blat roboczy czy zastępcze biurko dla dziecka. Przy wyborze tego mebla do małego salonu, warto zastanowić się nad potrzebami i oczekiwaniami domowników. Stoliki kawowe cechują się tym, że są zazwyczaj niewielkie i występują w bardzo zróżnicowanej stylistyce. Ławy pokojowe natomiast często mają opcję regulacji wysokości blatu oraz jego rozkładania, co będzie praktyczne we wnętrzach, których użytkownicy nie mają możliwości wstawienia klasycznego stołu jadalnianego. Należy jednak pamiętać, że są one większe od stolików, nawet w formie złożonej.

Jeśli więc mebel ma służyć tylko jako miejsce do ustawienia przekąsek czy odłożenia telefonu, warto zdecydować się na stolik kawowy. Przed wyborem właściwego modelu warto sprawdzić jego mobilność, zwłaszcza jeśli stanie przy sofie lub narożniku, które na noc są rozkładane i pełnią funkcję łóżka. Codzienne przenoszenie ciężkiego stolika szybko stanie się uciążliwe, dlatego należy rozważyć zakup modelu lekkiego i być może wyposażonego w kółka. W przypadku ław, ich przestawianie także będzie problematyczne, dlatego lepiej sprawdzą się one we wnętrzach, które nie pełnią jednocześnie funkcji sypialni.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy