Łóżko do sypialni, jak wybrać, aby spać wygodnie?

Łóżko do sypialni, jak wybrać, aby spać wygodnie?

Łóżko z pewnością jest jednym z najważniejszych mebli w domu, ponieważ to na nim udajemy się na wypoczynek i regenerację sił po całym dniu. Jako że jest to ważny element wyposażenia domu, warto przeznaczyć na jego poszukiwanie i wybór odpowiednio dużo czasu. Podczas wyboru łóżka, należy zwrócić swoją uwagę na wymiar, materiał, z którego jest wykonany, stelaż, a także materac.

Jak wybrać rozmiar łóżka?
Zacznijmy więc od wymiaru - łóżka dostępne są w różnych wymiarach, jednakże głównym rozróżnieniem jest łóżko jednoosobowe i łóżko dwuosobowe, tzw. łóżko małżeńskie. Łóżka o długości 200 cm będą komfortowe dla osób o wysokości max. 180 cm, dlatego jeżeli jesteś osobą wyższą, warto rozważyć wybór łóżka na specjalne zamówienie. Ważnym krokiem podczas wyboru łóżka jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego wykonana jest rama łóżka, ponieważ to od tego elementu w dużej mierze zależy trwałość i solidność mebla. Jedną z lepszych opcji jest wybór ramy drewnianej stworzonej z dębu, buku lub sosny. Równie dobrą i trwałą opcją będzie łóżko z wysokogatunkowej płyty MDF. Natomiast coraz bardziej na popularności zyskują łózka tapicerowane tkaniną, skórą naturalną lub skórą ekologiczną. 

Dopasuj łóżko do stylistyki wnętrza
W sklepach meblowych dostępne są różne rodzaje łóżek wykończone w wielu estetykach to, jakie łóżko wybierzemy, zależne jest przede wszystkim dominującego stylu w naszej sypialni. Do wnętrz urządzonych w estetyce skandynawskiej czy minimalistycznej dobrze sprawdzą się małe i niskie łóżka bez wezgłowia, które umieszczone są na średniej wielkości nóżkach nadających meblowi wizualnej lekkości. Natomiast jeżeli chcemy urządzić sypialnię w estetyce stylizowanej lub klasycznej, warto zdecydować się na model z bogato zdobioną ramą i dekoracyjnie pikowanym wezgłowiem. Jeżeli chcemy, aby łóżko gwarantowało nam bezpieczeństwo oraz wygodę snu, konieczny jest wybór odpowiedniego stelaża i materaca. Na rynku dostępne są materace bonellowe, kieszeniowe, a także wykonane z pianki wysokoelastycznej czy termoelastycznej. Na komfort snu nie tylko wpływa materac, ale również stelaż, na którym materac będzie leżał. Najmniej wygodnym rozwiązaniem jest stelaż w postaci płyty meblowej, natomiast najlepszym rozwiązaniem jest stelaż z elastycznych listewek. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Każda sypialnia powinna mieć swó...
Kuchnia jest uważana za serce w wielu domach. Jes...
Meble coraz częściej są produkowane ze sklejka ...
Schody to nieodłączny element każdego piętrowe...
Czy kupiłeś dom czy mieszkanie w bloku kuchnia j...
Łazienki są najczęściej najmniejszymi pomieszc...