Narożnik czy nowoczesny zestaw wypoczynkowy?

Narożnik czy nowoczesny zestaw wypoczynkowy?

Salon to przestrzeń, która nie tylko powinna być przytulna, ale również reprezentacyjna. Elementem wyposażenia, który najbardziej wpływa na komfort relaksu po ciężkim dniu, są meble wypoczynkowe, tj. narożniki, fotele, szezlongi, sofy nowoczesne itd. Wymienione meble nie tylko muszą być wygodne, ale również ergonomiczne i prezentować swoją konstrukcją ponadczasowy aspekt estetyczny. Zadaniem wspomnianych brył jest domknięcie aranżacji pokoju dziennego.

W dzisiejszych czasach salon często połączony jest z kuchnią oraz jadalnią, dlatego ważne jest odpowiednie wyodrębnienie strefy wypoczynkowej. Oczywiście na dobre samopoczucie wpływa wiele czynników, np. temperatura panująca w pomieszczeniu, nie za ostre światło itp., jednak nie ulega wątpliwości, że to właśnie meble wypoczynkowe są tutaj kluczowe.
Popularnym elementem wyposażenia przestrzeni salonu będzie narożnik z funkcją spania, który za dnia może pełnić funkcję mebla wypoczynkowego, natomiast w nocy zamienić się w wygodne łóżko dla okazjonalnych gości. Narożniki do salonu dostępne są w kształcie litery L lub litery U, czyli posiadają jeden lub dwa szezlongi.
Model L doskonale sprawdzi się w przestrzeniach o niewielkim metrażu — ustawiony w rogu pokoju, natomiast model U nadaje się głównie do obszernych pomieszczeń, ponieważ można go ustawić pośrodku. Przy wyborze narożnika warto przyjrzeć się dokładnie funkcji spania, ponieważ ma ona wpływ na wygodę oraz łatwość korzystania z sofy narożnej. Zaletą funkcjonalnego narożnika jest to, że znajdzie się w nim co najmniej jeden pojemnik na pościel. Jeżeli chodzi o obicie narożnika z funkcją spania, to najpopularniejsze są obicia ze skóry ekologicznej oraz tkaniny tapicerskie.
Jeżeli nie narożnik Madryt to może zestaw wypoczynkowy? Meble wypoczynkowe decydują o codziennym komforcie oraz wygodzie użytkowników, jak również stanowią dominujący element całej dekoracji. Nie należy zapominać, że salon jest miejscem relaksacyjno-reprezentacyjnym z tego względu powinien współgrać ze stylistyką pozostałych pomieszczeń oraz zapewniać maksimum komfortu. Niezależnie od rozmiaru salonu nie powinno w nim zabraknąć wygodnego siedziska, na którym zmieszczą się co najmniej dwie osoby. Do najczęstszych zestawów wypoczynkowych należy zestawienie kanapy z dwoma fotelami oraz ewentualnie podnóżkami.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (12 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Obecnie większość osób decyduje się na ...
Podstawową cechą wyróżniającą nasze wnętrza...
Krzesła ażurowe są propozycją dla os&oacu...
Krzesła oferowane przez nasz sklep łączą w sob...
Salon to z jednej strony miejsce wypoczynku całej...
Smart Future, czyli „inteligentna przyszłość...