Warning: The use statement with non-compound name 'Smarty' has no effect in /home/daiwtnrdpv/domains/meble4u.pl/public_html/includes/templates.class.php on line 17
Ograniczony metraż sypialni, jakie rozwiązania wybrać? - Meble4u - Baza firm meblarskich
Zobacz również

Ograniczony metraż sypialni, jakie rozwiązania wybrać?

Ograniczony metraż sypialni, jakie rozwiązania wybrać?

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, ponieważ to właśnie tutaj udajemy się na nocny wypoczynek i relaksujemy się po całym dniu. W przypadku dużych powierzchni sypialni nie ma zbyt wielu ograniczeń aranżacyjnych, jednakże im mniejsza jest to przestrzeń, tym trudniejsze staje się jej funkcjonalne, a zarazem estetyczne wykończenie. Jak zaaranżować przestrzeń sypialni, aby pomimo niewielkiego metrażu prezentowała się komfortowo i efektownie?

Postaw na funkcjonalne rozwiązania
Urządzając niewielką sypialnię, niezwykle ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli — łóżka, szafy, komody, a także toaletki. Ze względu na małą ilość dostępnego miejsca najlepszym rozwiązaniem okaże się szafa przesuwna, która zaoszczędzi nam sporo miejsca w przeciwieństwie do szafy tradycyjnej z uchylnymi drzwiczkami. Nawet w małym pomieszczeniu masywna szafa przesuwna będzie dobrym wyborem, ponieważ pozwoli nam przechowywać wszystkie nasze drobne akcesoria oraz ubrania, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie panował ład i porządek. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania będzie lustro umieszczone na froncie szafy, dzięki któremu wnętrze zostanie wizualnie powiększone i rozjaśnione.

Nie zapomnij o drobiazgach
Nawet w małej sypialnie nie może zabraknąć dodatków, dzięki którym pomieszczenie nabierze wyrazistego charakteru i stylu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się minimalistyczna toaletka, przy której będzie można wykonywać codzienną pielęgnację i przechowywać kosmetyki wraz z biżuterią lub konsola, na której będzie można wyeksponować pamiątki z podróży czy inne ozdoby dopełniające stylistykę pomieszczenia. Warto pamiętać, aby wybierając drobiazgi kierować się w stronę jasnych barw i prostej formy, która będzie pasowała do mebli i tworzyła z nimi jednolitą całość.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (20 opinii)