Przywracamy nowy wygląd meblom tapicerowanym

Przywracamy nowy wygląd meblom tapicerowanym

Renowacja mebli Warszawa jest procesem, który zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej osób uzupełnia swoje wnętrza w stylowe meble z dawnych epok, które znajdowane są na strychach opuszczonych mieszkań lub w antykwariatach. Stare meble można kupić w dobrych cenach, jednakże czasami ich stan potrzebuje lekkiego lub nieco poważniejszego odświeżenia.

Zaufaj specjalistom
Jednym z rozwiązań, dzięki którym w pełni odnowimy stare meble jest profesjonalna renowacja mebli - związana jest ona nie tylko z podniesieniem wartości użytkowych mebla, ale również wartości estetycznych. Przystępując do prac renowacyjnych, warto zwrócić uwagę, w jakim stanie znajduje się mebel, aby dobrać do niego odpowiednią metodę renowacyjną, a także wyeliminować wszelkie wady związane z teksturą drewna lub zniszczeniami eko skóry czy tapicerki. 

Meble tapicerowane, jak je poddać renowacji?
Istnieje kilka metod renowacji mebli tapicerowanych, których wybór zależny jest od stanu zniszczenia mebli, a także indywidualnych wymagań klienta. Prace konserwatorskie zazwyczaj wykonywane są przez zastosowanie jednej z dwóch metod znanej fachowcom. Często wybierana jest metoda tradycyjna, która polega na renowacji mebli tapicerowanych z wykorzystaniem takich materiałów, jak: sprężyny tapicerskie, włosie końskie, trawa morska, wata naturalna, tkanina obiciowa oraz płótno. A czym wyróżnia się druga metoda? Nazywa się ją metodą nowoczesną, w której wykorzystuje się gąbkę poliuretanową, pasy tapicerskie oraz specjalne płótno, oraz tkaninę obiciową. Większość klientów dokonujących renowacji mebli tapicerowanych stawia na oryginalne materiały, żeby meble nie straciły na swojej autentyczności i estetycznym wyglądzie. 

Meble włoskie, gdzie je oddać do renowacji?
Renowacja mebli z eko skóry lub tapicerki jest niezwykle czasochłonnym zajęciem, ponieważ jest to renowacja ręczna. Zarówno odnowienie mebli tapicerowanych, jak i mebli stolarskich związane jest z posiadaniem fachu w ręku, wiedzy na temat mebli oraz wykorzystywanych w procesach produkcji materiałach, a także wieloletniego doświadczenia, dzięki któremu będzie łatwiej dobrać odpowiednią metodę renowacji do dostarczonego przez klienta mebla. Profesjonalne usługi renowacji oferuje marka Rad-Pol, która nie tylko wyróżnia się kompleksowym działaniem, terminowością, ale również atrakcyjnymi cenami. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (15 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Jeżeli Twoja kuchnia ma dość nietypowe rozmiary...
Renowacja mebli Warszawa jest procesem, któ...
Szafkami, które świetnie sprawdzą się w domu c...
Włoska Sypialnia-Barocco Ivory&Gold to niezwykle ...
Krzesła oferowane przez nasz sklep łączą w sob...
Zawiasy puszkowe to bardzo często wykorzystywane ...