Sklejki i ich rodzaje

Sklejki i ich rodzaje

Sklejka powstaje poprzez sklejenie określonej liczby cienkich arkuszy drewna. Każdą warstwę układa się przekręcając arkusz o 90 stopni do warstwy poprzedniej. Płyta powstaje po sprasowaniu takiego układu w wysokiej temperaturze.

 

W zależności od potrzeby, sklejka może mieć konstrukcję również równoległą. Drewno wybierane przy produkcji sklejki to brzoza, olcha, buk lub sosna. Bardzo często łączy Ci się różne rodzaje drewna ze sobą. Ze względu na typ spoiny wyróżnić można sklejkę suchotrwałą oraz sklejkę wodoodporną.

 

Kupując sklejkę, warto zwrócić uwagę na klasy jakości. W klasyfikacji znajdują się klasy A, B, BB oraz BBB. Sklejki mają szerokie zastosowanie, zarówno w budownictwie, meblarstwie, jak również przemyśle opakowań i stoczniowym. Dlaczego sklejka jest tak powszechnie używana? Posiada ona wiele zalet, dzięki czemu w wielu sytuacjach staje się bezkonkurencyjna. Jest mocniejsza niż panele drewnopochodne oraz bardziej wytrzymała na zginanie statyczne niż stal. Dodatkowo, sklejka jest bardziej odporna na działanie wilgoci. Dodatkowym atutem jest naturalność sklejki. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Fotel to obowiązkowy element wyposażenia każdeg...
Dokonując wyboru odpowiedniego umeblowania do k...
Marzysz o powrocie do lat dzieciństwa? Podobały ...
Odpowiednie oświetlenie tarasu lub ogrodu jest ba...
Stylowe umeblowanie mieszkania w znacznej mierze p...
Zastanawiasz się jak wyposażyć pokój swo...