Urządzamy włoski salon

Urządzamy włoski salon

Salon to z jednej strony miejsce wypoczynku całej rodziny, a z drugiej to przestrzeń reprezentacyjna, w której gościmy się z zaproszonymi przez nas osobami. Salon powinien być miejscem praktycznym w codziennym użytkowaniu, a zarazem odznaczać się wyjątkową estetyką, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Jak zaaranżować włoski salon? Pamiętaj, że to właśnie włosi kreują najnowsze trendy w modzie — bawią się kolorami oraz mieszają style, a tworzone przez nich meble odznaczają się wysoką jakością.

Włoskie meble, czyli jakie?
Urządzając salon, warto wybrać meble włoskiej, a więc wysokiej jakości, które przetrwają lata w niezmienionym stanie. Stylowe meble do salonu wykonane z dobrej klasy materiałów charakteryzują się zwiększoną odpornością na drobne uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także są łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym takie meble odznaczają się ponadprzeciętną trwałością, stabilnością i solidnością. Jakie są jeszcze włoskie meble? Włoski stawiają na proste, wręcz klasyczne rozwiązania, które nigdy nie wyjdą z mody. We włoskich aranżacjach niezwykle ważna jest harmonia i zachowanie stonowanej stylistyki — tylko w takim przypadku wszystko będzie ze sobą współgrać. Wnętrza wyposażone we włoskie meble można dodatkowo wzbogacić o ekskluzywne dodatki, dzięki którym wnętrze stanie się luksusowe, jednakże bez nadmiernego przepychu. Decydując się na włoski styl w salonie, musisz wiedzieć, że decydujesz się na subtelną kolorystykę, naturalne materiały, wysokiej jakości produkty, a także na eleganckie dodatki.

Jak urządzić włoski salon?
Oczywiście podstawą w aranżacji każdego wnętrza jest dobranie odpowiedniej palety kolorystycznej ścian i podłóg, natomiast na drugim miejscu stoją meble do salonu — to właśnie one decydują o efekcie końcowym. W salonie nie powinno zabraknąć klasycznych narożników, które będą miejscem wytchnienia, a także stolika kawowego, na którym można odłożyć potrzebne pod ręką przedmioty. Ciekawym dodatkiem do przestrzeni salonu mogą okazać się witryny stylowe, które umożliwią przechowywanie obrusów, zestawów porcelany, a także wyeksponowanie za szklanym frontem cennych dodatków, które będą chronione przed przypadkowym strąceniem i nadmiernym zakurzeniem.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Klejonka sosnowa to wręcz niezastąpiony materia...
Łazienki są najczęściej najmniejszymi pomieszc...
Nowoczesna kuchnia to przestrzeń, która nie tylk...
Włoska Sypialnia-Barocco Ivory&Gold to niezwykle ...
Wybierając podłogi do naszych czterech...
Metal to materiał idealny do tworzenia mebli ogro...