Warning: The use statement with non-compound name 'Smarty' has no effect in /home/daiwtnrdpv/domains/meble4u.pl/public_html/includes/templates.class.php on line 17
Wnętrze w stylu skandynawskim - jakie fotele wybrać? - Meble4u - Baza firm meblarskich
Zobacz również

Wnętrze w stylu skandynawskim - jakie fotele wybrać?

Wnętrze w stylu skandynawskim - jakie fotele wybrać?

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim cieszą się popularnością od wielu sezonów. To niezwykle prosta, ale ciekawa estetyka, która zachęca jasnymi barwami oraz stosowaniem naturalnych materiałów. Styl skandynawski pełen jest elementów drewnianych, roślin, nieskomplikowanych form, jasnych kolorów oraz tkanin naturalnych. Jaki fotel dobrać do takiego wnętrza? Który model będzie się najlepiej prezentował w pokoju o neutralnych odcieniach i skromnych dekoracjach?

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?
Styl skandynawski doskonale opisuje określenie estetycznej prostoty. Tutaj nie ma miejsca na bogate zdobienia, rzeźbione czy frezowane elementy oraz fikuśne kolory. W estetyce skandynawskiej kładzie się nacisk na maksymalną prostotę, ale nie aż taką jak w stylu minimalistycznym. W pokoju zaaranżowanym po skandynawsku znajdziemy drewniane krzesła i stoły, bawełniane lub lniane poszewki czy narzuty, jasne ściany, subtelne oświetlenie oraz dużo bieli. Aby zachować spójność wystroju, warto dobrze przemyśleć decyzję o zakupie foteli. Mamy tu jednak pewną dowolność, bo tak naprawdę wiele modeli nowoczesnych czy minimalistycznych doskonale wpisuje się w estetykę skandynawską.

Fotel na drewnianych nogach
Wydaje się, że fotel na drewnianych nogach będzie doskonałym wyborem do pokoju urządzonego w stylu skandynawskim. I jest to bardzo dobre rozwiązanie, które można wykorzystać w salonie, jadalni, kuchni albo sypialni. Warto przyjrzeć się fotelom posiadającym głębokie siedzisko z wysokim oparciem i podłokietnikami. Taki mebel idealnie nada się do salonu lub jadalni, zapewniając domownikom wygodne miejsce do spożywania posiłków czy relaksu. Co istotne, takie fotele dostępne są w wielu kolorach, zarówno jasnych i neutralnych, jak i bardziej nasyconych oraz intensywnych. Dzięki temu można dobrać fotel na drewnianych nogach do każdego wnętrza, zarówno skandynawskiego, jak i nowoczesnego.

Fotel metalowy
Kolejnym typem fotela, który doskonale sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim jest fotel metalowy. Możemy wybrać zarówno mebel w całości wykonany z metalu, jak i w formie tapicerowanego siedziska na metalowych nogach. W ten sposób możemy dowolnie stylizować meble, dodając do nich dekoracyjne poduszki, koce lub narzuty. Fotele z metalu wyróżniają się prostymi konstrukcjami, które idealnie komponują się z prostą koncepcją skandynawską. Co istotne, metalowe siedziska dostępne są w wielu kolorach, zarówno jasnych, jak i ciemnych, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do różnych aranżacji oraz różnych pomieszczeń.

Wydawałoby się, że styl skandynawski nie jest trudny. W rzeczywistości jednak trzeba poświęcić trochę czasu na to, by znaleźć odpowiednie meble, dzięki którym stworzymy spójne oraz estetyczne i funkcjonalne miejsce. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna: