Zasłony, czyli ponadczasowa dekoracja okien

Zasłony, czyli ponadczasowa dekoracja okien

Okna wpuszczają do wnętrz odpowiednią dawkę promieni słonecznych, wizualnie powiększają wnętrza i wprowadzają do nich akcent dekoracyjny - są swoistym odzwierciedleniem gustów i upodobań właścicieli. Dużą uwagę, należy przykładać do zakupów zasłon i firanek, ponieważ od nich w dużej mierze zależy, czy aranżacja całego pomieszczenia będzie przyjemna dla oka, a zarazem uzyska przytulny klimat.

W przestrzeni salonu, sypialni lub jadalni najlepszym rozwiązaniem są długie i dość zwiewne zasłony https://www.tkaninydekoracyjne.com.pl/oferta/tkaniny-zaslonowo-dekoracyjne#/ , które powinny sięgać podłogi lub delikatnie na nią opadać. Dobierając taką zasłonę do wspomnianych wnętrz, wprowadzisz do nich poczucie ładu i harmonii, pomieszczenie będzie prezentować się niezwykle stylowo. Do przestrzeni, w których znajduje się telewizor lub wnętrza są niezwykle nasłonecznione, koniecznie trzeba wprowadzić nieco grubsze zasłony - świetnym rozwiązaniem jest wybór zasłon z grubszych i lejących się materiałów, które swoim wyglądem przypominają starodawne kotary. 

Ciekawym dodatkiem do zasłon będą firanki https://www.tkaninydekoracyjne.com.pl/oferta/firany#/ , do których zamontowania potrzebny Ci będzie podwójny karnisz. W taki sposób połączysz nieco grubsze zasłony ze zwiewnymi firankami, a więc z jednej strony zyskasz na praktycznym rozwiązaniu, dzięki któremu zasłonisz przebijające z zewnątrz promienie słoneczne, a z drugiej strony podkreślisz świeży i nowoczesny charakter pomieszczenia. Pamiętaj, że wybierając zasłony do okna musisz je dopasować do ogólnej estetyki pomieszczenia - najlepszym rozwiązaniem jest wybranie głównego koloru przewodniego, dzięki któremu będziesz mógł zapanować nad kolorystyką i wnętrze będzie spójne. Nie ma nic gorszego we wnętrzu niż nieprzemyślana kompozycja, która związana jest z chaosem kolorystycznym oraz wzorniczym. Pamiętaj, że wybierając zasłony nie należy kombinować ze zdobieniami - im bardziej minimalistyczny, czyli uniwersalny wariant wybierzesz, tym prościej Ci go będzie wkomponować do aranżowanych pomieszczeń. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Stalgast to wiodący producent oraz dystrybutor no...
Metal to materiał idealny do tworzenia mebli ogro...
Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy ...
Renowacja mebli Warszawa jest procesem, któ...
Jeśli planujesz rozwinąć biznes gastronomiczny ...
Kiedy chcesz urządzić swój dom powinieneś prze...