Zasłony, czyli ponadczasowa dekoracja okien

Zasłony, czyli ponadczasowa dekoracja okien

Okna wpuszczają do wnętrz odpowiednią dawkę promieni słonecznych, wizualnie powiększają wnętrza i wprowadzają do nich akcent dekoracyjny - są swoistym odzwierciedleniem gustów i upodobań właścicieli. Dużą uwagę, należy przykładać do zakupów zasłon i firanek, ponieważ od nich w dużej mierze zależy, czy aranżacja całego pomieszczenia będzie przyjemna dla oka, a zarazem uzyska przytulny klimat.

W przestrzeni salonu, sypialni lub jadalni najlepszym rozwiązaniem są długie i dość zwiewne zasłony https://www.tkaninydekoracyjne.com.pl/oferta/tkaniny-zaslonowo-dekoracyjne#/ , które powinny sięgać podłogi lub delikatnie na nią opadać. Dobierając taką zasłonę do wspomnianych wnętrz, wprowadzisz do nich poczucie ładu i harmonii, pomieszczenie będzie prezentować się niezwykle stylowo. Do przestrzeni, w których znajduje się telewizor lub wnętrza są niezwykle nasłonecznione, koniecznie trzeba wprowadzić nieco grubsze zasłony - świetnym rozwiązaniem jest wybór zasłon z grubszych i lejących się materiałów, które swoim wyglądem przypominają starodawne kotary. 

Ciekawym dodatkiem do zasłon będą firanki https://www.tkaninydekoracyjne.com.pl/oferta/firany#/ , do których zamontowania potrzebny Ci będzie podwójny karnisz. W taki sposób połączysz nieco grubsze zasłony ze zwiewnymi firankami, a więc z jednej strony zyskasz na praktycznym rozwiązaniu, dzięki któremu zasłonisz przebijające z zewnątrz promienie słoneczne, a z drugiej strony podkreślisz świeży i nowoczesny charakter pomieszczenia. Pamiętaj, że wybierając zasłony do okna musisz je dopasować do ogólnej estetyki pomieszczenia - najlepszym rozwiązaniem jest wybranie głównego koloru przewodniego, dzięki któremu będziesz mógł zapanować nad kolorystyką i wnętrze będzie spójne. Nie ma nic gorszego we wnętrzu niż nieprzemyślana kompozycja, która związana jest z chaosem kolorystycznym oraz wzorniczym. Pamiętaj, że wybierając zasłony nie należy kombinować ze zdobieniami - im bardziej minimalistyczny, czyli uniwersalny wariant wybierzesz, tym prościej Ci go będzie wkomponować do aranżowanych pomieszczeń. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w...
Smart Future, czyli „inteligentna przyszłość...
Krzesła ażurowe są propozycją dla os&oacu...
Biurko to wielofunkcyjny element wyposażenia prze...
Twoją pasje jest kultura oraz sztuka. Uwielbiasz ...
W obecnych czasach coraz więcej ludzi decyduje si...