Warning: The use statement with non-compound name 'Smarty' has no effect in /home/daiwtnrdpv/domains/meble4u.pl/public_html/includes/templates.class.php on line 17
Meble i dodatki, które powinny się znaleźć w restauracji - Meble4u - Baza firm meblarskich
Zobacz również

Meble i dodatki, które powinny się znaleźć w restauracji

Meble i dodatki, które powinny się znaleźć w restauracji

Jeśli planujesz rozwinąć biznes gastronomiczny i chcesz założyć własną restaurację, powinieneś dobrze przemyśleć jej wyposażenie. Bez względu na metraż lokalu, powinno się w nim znaleźć kilka ściśle określonych elementów wyposażenia, które zapewnią nie tylko funkcjonalność, ale też ozdobią wnętrze. Co więc powinno znaleźć się w wyposażeniu restauracji? Na jakie meble i dodatki w szczególności zwrócić uwagę planując wystrój lokalu?

Restauracja kojarzy się przede wszystkim ze stołami i krzesłami, które ułatwiają komfortowe spożywanie posiłków. Dlatego też priorytetem przy wyborze wyposażenia powinny być właśnie te elementy. To, jakie dokładnie będą to meble, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia oraz stylu, w jakim jest on urządzony.
Warto mieć na uwadze, że inne stoły będą odpowiednie do cukierni czy kawiarni, a inne do restauracji czy pizzerii. Estetyczne, a przy tym odpowiedniej wysokości stoły wykonane z wysokogatunkowych materiałów posłużą w świetnym stanie przez wiele lat. Pamiętaj, że do restauracji przychodzą rodziny z dziećmi, w związku z czym meble łatwo ulegają uszkodzeniom, zarysowaniom czy trudnym do usunięcia plamom. Dlatego też warto w restauracji umieścić stoły stworzone z solidnych materiałów oraz pokryte specjalnymi warstwami chroniącymi przez zniszczeniem.
Podobnie jest w przypadku krzeseł. Elementy te podlegają nieustannemu przesuwaniu, przenoszeniu i korzysta z nich wielu klientów w ciągu całego dnia. Aby mieć pewność, że krzesła posłużą przez naprawdę długi czas, należy zadbać o wybór produktów naprawdę dobrej jakości. Jeśli chcesz mieć w swojej restauracji krzesła tapicerowane, upewnij się, że tkanina jest łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli z kolei myślisz o bardziej ekskluzywnej restauracji, warto wybrać krzesła w formie foteli z podłokietnikami. A w przypadku miejsc typu "bar szybkiej obsługi" doskonale sprawdzą się lekkie siedziska z tworzywa, które łatwo będzie przestawić w przypadku np. połączenia stołów.

Jeśli twoja restauracja posiada taras lub ogródek, niezbędne będą odpowiednie meble do zastosowania na zewnątrz oraz parasole. W przypadku tego typu wyposażenia doskonale nadają się niewielkie okrągłe stoliki lub ławy z kanapami lub leżakami. To niezwykle modne i ciekawe meble do restauracji, które pozwolą na chwilę relaksu oraz możliwość spożycia posiłków na świeżym powietrzu. W ogródku i na tarasie sprawdzą się przede wszystkim meble z rattanu lub tworzyw sztucznych, które nie niszczą się w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych. Wybierając parasole powinieneś sprawdzić, czy mają stabilną podstawę i czy zapewnią odpowiednią ilość cienia.

Niezbędne w wyposażeniu restauracji są także specjalne kolorowe mebelki i krzesełka dla dzieci. Dzięki nim maluchy będą miały swój kącik i zajmą się zabawą, podczas gdy dorośli będą spożywać zamówione potrawy. Aby zapewnić dzieciom rozrywkę, zadbaj także o łatwe w czyszczeniu zabawki, książeczki, kredki i kolorowanki czy tablice i kredę. Dodatkowo przyda się też niewielka kolorowa wykładzina oraz kosze przeznaczone do przechowywania wspomnianych zabawek.

Do mebli restauracyjnych zaliczyć można również wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach stoliki na kwiaty, komody ozdobne, lampy czy dekoracje w postaci wazonów, obrazów i rzeźb. Pamiętaj, że przerost formy nad treścią może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy